Vyhledávání

Martin Plechatý Albania Rally nedokončil kvůli přetlaku oleje v motoru

Plechatý Albania Rally nedokončil
V pomalých horských pasážích se čtyřkolka zastavila kvůli přetlaku oleje v motoru

Zřejmě jediný start v letošní sezoně nedotáhl Martin Plechatý do úspěšného konce. Jezdec stáje KM Racing na čtyřkolovém motocyklu KTM musel předčasně odstoupit z Albania Rally, když náročnost soutěže nevydržel ne zcela ideálně pracující agregát jeho stroje.

„Došlo k tomu, čeho jsem se obával a s čím jsem se potýkal od začátku závodu. Nevydržel motor a čtyřkolka se zastavila. Olej se dostával z převodovky do motoru, byl strašně natlakovaný a při nízkých otáčkách chcípal. Než tlak povolil, zůstal jsem dvacet minut stát a už se s tím nedalo jet,“ popsal Plechatý důvod odstoupení.

Kdyby charakter albánské trati nebyl tak pomalý, měl by prý větší šanci pokračovat. „Čtyřkolka se musela pořád držet v obrátkách, aby byl tlak pod válcem takový, že vytlačí olej zase zpátky do převodovky. To ovšem na rozbitých albánských cestách necestách dost dobře nešlo, protože úseky byly tak rozbité, že se muselo jet hodně pomalu. A právě v těch momentech se závada nejvíc projevovala,“ vysvětlil mladoboleslavský jezdec.

„Jsem zklamaný, ale na druhou stranu to pro mě byla moc pěkná projížďka. Byl jsem nadšený, v jakých podmínkách se tam jelo a jaká tam byla panenská příroda,“ pokračoval Plechatý, který se nyní bude rozhodovat, co dál. „Určitě musím zapřemýšlet, co bude pro mě nejlepší, abych mohl pořádně závodit. Potřebuji sehnat stroj, na němž budu konkurenceschopný a nebudu se muset strachovat, jestli mi vydrží technika.“

Motocyklista znovu potvrdil, že v jeho nejbližších plánech nefiguruje příští Rallye Dakar. V nadcházejícím období se chce věnovat hlavně své práci a vedle toho vymyslet něco smysluplného na sezonu 2012. „Když začnu teď stavět novou čtyřkolku, bude trvat měsíce, než se to někam dotáhne. Další dlouhý čas je nutný na testování a různé zkušební jízdy. Nepředpokládám, že bych to zvládl třeba do října, abych se pokoušel ještě o nějaké letošní závody. Spíš bych chtěl projekt se vším všudy v klidu dotáhnout, v zimě motorku někde v teple otestovat a na jaře se poměřit s konkurencí. Až potom budu uvažovat o Dakaru v roce 2013,“ dodal. min

 

 

zdroj: http://www.kmracing.cz/ 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu