Miroslav Zapletal a Tomáš Ouředníček třetí v závodě FIA SP na HUNGARIAN BAJA !

Pódium pro český tým ve světovém poháru FIA

Nejúspěšnější česká posádka cross-country rallye Miroslav Zapletal - Tomáš Ouředníček obsadila celkově 3. příčku v závodě FIA Světového poháru HUNGARIAN BAJA

Okolí lázeňského města Gyor se stalo dějištěm dalšího závodu Světového poháru FIA.
Český tým OFFROADSPORT - Miroslav Zapletal – Tomáš Ouředníček se letošního mistrovství světa úspěšně účastní a průběžně zaujímá čtvrtou příčku.
Při závodě Hungarian Baja nasadila posádka maximální úsilí o pódiové umístění hned od počátku. 2. místo při úvodním prologu bylo prvním příjemným překvapením v silné konkurenci.
Zapletal s Ouředníčkem poté vyhráli první rychlostní zkoušku. Bohužel se později začala projevovat závada na převodovce a zbytek první etapy (další 3. rychlostní zkoušky) musel Miroslav Zapletal absolvovat bez 4. rychlostního stupně. Toho využil úřadující mistr světa Leonid Novitskiy (RUS) a dostal se na konci etapy do vedení o pouhých 35 vteřin před Zapletala.

Nedělní druhá etapa tedy slibovala neskutečný boj o každou vteřinu. Tým Offroadsport mohl po výměně převodovky opět využít potenciál nového BMW naplno. V 5. etapě se české posádce podařilo stáhnout 15 vteřin a tak před poslední zkouškou byl rozdíl po 250 km mezi Novitským a Zapletalem 20 vteřin!!!

Zapletal nastoupil do posledního kola s největším nasazením. Agresivní jízdou se dařilo pomalu Novitského dohánět, ale na 25. km se z vozu ozvala rána - praskl přední kardan. Posádka se pokusila dokončit RZ velmi opatrnou jízdou (se zavřeným diferenciálem), díky které dokonce ztratila i 2. místo

Tým OFFROADSPORT, posádka Zapletal-Ouředníček:
3. místo celkově
2. místo kat. T1.2 (diesel)

„Z bronzového umístění jsme nadšení, i když zůstává trochu smutek, že jsme měli k zlatu tak blízko jako ještě nikdy. “ komentuje výsledek M. Zapletal
„ Je to obrovský adrenalin být vítězství nadosah, ale technika nakonec rozhodla. Alespoň jsme si dokázali, že jsme schopni, pokud je vůz v pořádku, porážet i ty nejlepší“ spokojeně dodává navigátor Tomáš Ouředníček

Světový pohár pokračuje velkým závodem PHARAONS RALLY v Egyptě a poté končí v Portugalsku při BAJA PORTALEGRE

Výsledky Hungarian Baja 2011- FIA WORLD CUP (TOP5):

1. NOVITSKIY (RUS) / SCHULTZ (GER) – BMW X3 CC
2. GADASIN (RUS) / SHCHEMEL (RUS) – NISSAN G-Force Proto
3. ZAPLETAL (CZE) / OUREDNICEK (CZE) – BMW X3 CC
4. FAZEKAS (HUN) / HORN (HUN) – BMW X3
5. PORIZEK (CZE) / SÝKORA (SVK) – Hummer H3 EVO II.

Tým OFFROADSPORT.CZ má tradici od roku 2002. Jeho pilot Miroslav Zapletal začal s motoristickým sportem závoděním v motocyklovém Enduro. V roce 2001 poprvé zkusil soutěžní vůz, na který definitivně přesedlal o rok později. Je trojnásobným vítězem domácího seriálu v cross-country rallye a vicemistr stejného seriálu v Maďarsku. V mezinárodním seriálu FIA Bajas se v roce 2007 stal druhým vicemistrem. Ve stejném roce 2007 poprvé absolvoval Rallye Dakar, ve které skončil v hodnocení aut celkově 54. a 5. mezi nováčky. V dakarské sérii 2009 závodů Central Europe a Pax Rally vybojoval 8. a 9. místo v nabité konkurenci včetně továrních vozů. Historický úspěch vybojoval tým Zapletal-Ouředníček na Rallye Dakar 2009: 7. místo celkově; 3. místo v kategorii T1.1 (benzin). Tým tak nečekaně porazil dva silné tovární týmy (Mitsubishi, BMW). Rok 2009 se stal nejúspěšnějším rokem týmu: mistr ČR, mistr Maďarska, 1. vicemistr FIA Central Europe Zone, 1. vicemistr FIA BAJAS