Vyhledávání

Další zlato a další body pro mostecký motokárový HKC Racing Team

Další zlato a další body pro mostecký HKC Racing Team

Motokárová stáj HKC Racing Team zažila další úspěšný víkend na trati sportovního areálu Hradiště v Písku. Malí piloti Dan Skočdopole a Rosťa Slováček ve svých třídách po velice dobrých výkonech vybojovali celkové vítězství. V polovině sezóny tak oba raketově stoupají tabulkami průběžného bodování.

Na členité písecké trati, která má mimochodem jedno z největších převýšení v republice, se konal další podnik Moravského poháru, atraktivního seriálu, který se letos jede zároveň jako slovenský šampionát. Opět se tu tedy sešla motokárová špička nejen z Čech, ale také ze Slovenska, Maďarska, Polska a Rakouska.

Dan Skočdopole ve třídě Baby 60 nenašel přemožitele ani v jedné z celkem čtyř oficiálních jízd. Byl nejrychlejší v sobotní kvalifikaci a získal tak skvělou výchozí pozici pro tři následné závody. Ani v jednom z nich sedmiletý závodník nezaváhal a dojel si pro tři vítězství a pochopitelně i pro ocenění za první místo celkově.

Dvanáctiletý Rosťa Slováček měl pozici poněkud složitější, protože měřený trénink mu nevyšel podle očekávání a zajel až devátý nejrychlejší čas. V prvním závodě se navíc připletl do hromadné kolize a dost ztratil. Na lepší, než dvanáctou příčku v cíli se tak nedostal. V dalších dvou závodech ale zabojoval a oba vyhrál. Součet všech výsledků jej pak vynesl na příčku celkového vítěze ve třídě Mini 60.

„Kluci skvěle zabojovali a zlaté příčky je logicky motivují pro další závody,“ konstatoval šéf týmu a trenér nejmenších školáků Ivan Houzák. „Pořád opakuji, že jezdecky rostou víkend od víkendu. Když jsou takhle pěkně v tempu v polovině sezóny, myslím, že forma jim ještě poroste.

 

Na vypadnutí z rytmu nebudou mít moc času, protože hned další víkend se vracíme do Písku, kde pokračuje dalším podnikem české mistrovství. V týdnu zrepasujeme techniku, aby byla jistota, že nás nezastaví nějaká banální závada. No a ve čtvrtek večer zase vyrážíme,“ doplnil trenér.

 


(26.6. 2011)

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu