Vyhledávání

Druhý závod seriálu OffROAD Maratonů míří do Seldčan a zdejší kotliny

KM Racing v Kotlině
Josef Macháček chce zůstat po sedlčanském závodě na čtyřkolce zdravý

Za účasti členů KM Racingu a pod dohledem týmového šéfa Martina Macíka se v sobotu v sedlčanské Kotlině uskuteční druhý závod seriálu OffROAD Maraton. Na jezdce terénních aut, motocyklů a čtyřkolek čeká náročný terén, který kromě tradičních úseků obohatí rychlé pasáže na poli. Zhruba desetikilometrová trať nabídne rychlé úseky, které se budou střídat s těžkým šplháním úvozem a lesním kličkováním.

Největší hvězdou vytrvalostního klání bude pětinásobný dakarský šampion Josef Macháček, který už sice myslí na starty v bugině, ale v Sedlčanech se představí na čtyřkolovém motocyklu (na snímku). „Ukážu se na sériovém Raptoru v rámci tréninku. Existuje totiž varianta, že Rallye Dakar odjedu zase na čtyřkolce. Jestli bude před závody hodně pršet a bude to klouzat, zvolím opatrné tempo a klidně nechám vyniknout některé jezdce, aby mohli tvrdit, že porazili Macháčka. Chci totiž zůstat zdravý, abych mohl odjet na Velikonoce s buginou na Baja Saxonia do Německa,“ sdělil čtyřiapadesátiletý matador.

V šestihodinovém závodě se s vozem Jeep CJ7 představí i Jaroslav Valtr, jenž se bude za volantem střídat zřejmě s Macíkem. „Na autě jsme do poslední chvíle dělali. Zlobila nás čidla, ale motor šlape. Bylo by pěkné vyhrát,“ přál si Valtr.

Dalším účastníkem v typických žlutočerných barvách bude v kategorii Enduro 2 David Pabiška se strojem Yamaha 450. „Podobným startům se chci během sezony věnovat víc než v minulosti. Jsem v tréninku a tříhodinový závod bude pro mě kvalitní příprava na Rallye Dakar. Chce to jezdit, jezdit a jezdit, ale nezranit se při tom,“ řekl jezdec, který letos skončil v dakarském cíli na 31. místě.

Macík OffROAD Maraton Sedlčany začíná v 7.00 startem motorek na tři hodiny. V 10.30 se postaví na start čtyřkolkáři. V obou závodech pojedou i junioři, letos poprvé na celých 60 minut. Mezi 14.00 a 15.00 předvedou offroadové umění kadeti na jednodušší trati. V 15.30 se posádky vozidel všech kategorií vydají do šestihodinového souboje. Pro týmy bude závod poslední ostrou zkouškou před čtyřiadvacetihodinovkou v Dobřanech.

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu