Vyhledávání

Jezdci mosteckého motokárového HKC vezou z Chebu týmový double

Jezdci mosteckého motokárového HKC vezou z Chebu týmový double

Jezdci HKC vezou z Chebu týmový double

Mostecký motokárový tým HKC absolvoval další díl mistrovství republiky, který se konal na nové trati v Chebu. Víkend byl poznamenán nepřízní počasí, ale malí piloti se s ní vypořádali nadmíru úspěšně. Dan Skočdopole a Tomáš Nigrin ve třídě Bambini bodovali čtvrtým a šestým místem. Jan Janovský v kategorii Easy 60 dokonce zvítězil a Ondřej Nigrin mu kryl záda ze stříbrné příčky.

Závodníci mostecké stáje bez nadsázky tak náročný víkend zatím ještě neabsolvovali. Tréninky a závody na mokré trati vyžadují při jízdě na hraně naprosto odlišný styl, který si zatím ve své kariéře nikdo z nich neměl šanci vyzkoušet. I proto, že už ale mají se svými minivozítky celkem dost zkušeností na suchu, dokázali celkem rychle přijít na záludnosti kluzké trati a kromě důležitých bodů si z Chebu vezou i nové poznatky a zkušenosti.

Nejvíc si tentokrát polepšil Honzík Janovský, který se dobrými výsledky ze západu Čech rázem posunul z devátého na šesté místo v průběžném hodnocení šampionátu.
"Nebudu tvrdit, že jsme na zataženou oblohu a déšť nekoukali s obavami," přiznal trenér školáků a majitel týmu Ivan Houzák. "Už předpověď naznačovala, že to bude jako na houpačce a kluky jsme na to upozorňovali
. Bylo jasné, že budou muset dávat pozor nejenom na svůj styl jízdy, ale zároveň si i hídat soupeře a reagovat na jejich chyby. Karting je kontaktní a často se stává, že ten, kdo chybuje a dostane smyk, smete z trati ještě další dva tři soupeře. Ztráty se potom těžce dohání. Kluci se ale dokázali všem nebezpečným situacím vyhnout a jeli si svoje. Na takovém povrchu není nic důležitějšího, než chladná hlava. Udělali mi prostě velikou radost," řekl ještě trenér.

Závodníky v týdnu zase čekají školní povinnosti a na začátku července už zase vyrazí na další bitvy o mistrovské body, tentokrát do Písku a o dva týdny později na trať do Vysokého Mýta. "Závodní strategie je jasná. Odevšad chceme vozit body,“ uzavřel trenér.


(19.6. 2011)
PR

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu