Vyhledávání

Monstrózní závodní tahač tentokrát v týmu MKR vyměnili za motokáry

Monstrózní závodní tahač tentokrát v týmu MKR vyměnili za motokáry

Tahače jsme vyměnili za motokáry

Netradiční a absolutně opačný závod, než na který jsme zvyklí. Monstrózní závodní tahač jsme totiž tentokrát vyměnili za minimalistickou a nekapotovanou motokáru. Přestože tentokrát vůbec nešlo o žádný titul evropského šampiona, závod ukázal, že i samotný šéf našeho týmu Mario Kress to za volantem prostě umí a všichni členové naší stáje jsou sami zdatnými piloty.


„Kdybych to neviděl, tak bych neuvěřil, jak se všichni dokázali nadchnout a bojovat víc než naplno. Každý vzal závod hodně vážně a bylo hodně milé vidět kluky, kteří jsou běžně ve zcela opačné roli, tentokrát jako nažhavené závodníky,“ řekl hlavní pořadatel Velké ceny motokár v německé Fuldě a náš pilot v jedné osobě Markus Oestreich.

Právě Oese celé sportovní klání připravil a spolu s dalšími pozvanými hosty se ho účastnili také téměř všichni členové naší závodní ekipy. Mechanici, elektorinženýři, novináři, ale i samotné vedení týmu tentokrát obléklo závodní overaly, nasadilo helmy a usedlo do závodních motokár. Nešlo přitom o žádnou sranda akci. „Nejprve jsme motokáry pořádně vyzkoušeli při volných trénincích, pak následovaly měřené tréninky s kvalifikací, po kterých přišel hlavní devadesátiminutový závod tříčlenných družstev. Byla to absolutní pecka. Vážně to Markus připravil senzačně,“ byl nadšený z výměny rolí elektroinženýr Bedřich Frieser.

Během půldruhé hodiny seděl každý člen závodního tria za volantem dvakrát. Nejrychlejší tým zvládl obkroužit dvě stě kol a o vítězi se rozhodlo až v samotném závěru a to jen díky kolizi. „Náš tým byl ve vedení a už jsme si říkali, že jen neskutečná náhoda nás o něj může připravit. Pak mě ale hned dvakrát na trati vyrazil náš mechanik a onen několikavteřinový náskok byl minulostí. Asi mu srazím prémie. To se dělá takhle vyřadit šéfa?“ vtipkoval Mario Kress, kterého překonal syn pilota Moritz Oestreich, čímž svému týmu zajistil těsně celkové prvenství.

Tým „Šéfů“ se tak musel spokojit se stříbrem, ale bronz získala sestava právě kolem zkušeného seniora Markuse Oestreicha, když následovaly celky kolem pilotů Bösigera a Lacka. „Moritz s nimi vypekl, ale není se co divit. Jde ve šlépějích svého otce,“ mrknul s notnou dávkou hrdosti otec Markus.

http://mkr-technology.com/  

 

Fotogalerie

Truckerská Jarama 2011 a tým MKR podruhé

foto týmu

Další fotografie 1 2 3 4 5 6 7 8

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu