Vyhledávání

Mostecký motokárový HKC zaznamenal další úspěch, tentokrát evropský v Polsku

Mostecký motokárový HKC zaznamenal další úspěch, tentokrát evropský v Polsku

Mostecký HKC Racing Team veze z Polska evropský bronz

Mostecký motokárový tým HKC zaznamenal další úspěch, tentokrát na evropské úrovni. V sérii EasyKart, která pokračovala druhým podnikem na trati u polské obce Stary Kisielin, získali jezdci Aleš Kohout a Honzík Janovský shodně třetí příčky ve svých třídách a výrazně tak dali vědět o stáji ze severočeského Mostu.

Trať v Polsku nese název WallRav Race Center a nachází se v blízkosti města Zielona Gora východně od německých hranic. Sešla se zde skutečně celá evropská špička a konkurence byla obrovská. Aleš Kohout, který má na svém kontě už i třetí místo v republikovém okruhovém šampionátu s formulí v Divizi 3, se do nižšího patra motosportu, tedy za volant motokáry, vždy rád vrací.

Evropská série EasyKart je logicky velká výzva,“ poznamenal Kohout ještě před odjezdem na sever. V kvalifikačních jízdách třídy 125 Heavy předvedl skvělé výsledky a hned v prvním závodě vystoupil na podium se ziskem třetího místa. Za britskými soupeři, kteří ukořistili první a druhou příčku, přitom zaostal jen o setiny sekundy. Ve druhé jízdě se po startu bohužel připletl do hromadné skrumáže a dost ztratil. Bojovným výkonem se pak posunoval vpřed, ale na stupně vítězů už nebyla šance. I tak se ale v těžké konkurenci dokázal prosadit.

Školák Honzík Janovský to měl ve třídě Easy 60 ještě o něco těžší. Jestliže Kohout soupeřil řádově se dvěma desítkami zkušených soupeřů, nejmenších závodníků stálo na startovním roštu skoro čtyřicet! Přesto i on dokázal, že ve své druhé sezóně za volantem motokáry už ledacos pochytil a v jedné z rozjížděk si vystoupil na stupeň vítězů pro pohár za bronzovou příčku.

S výsledky tak náročného víkendu nemůžeme být nespokojení. Soupeři z Polska, Maďarska, Ruska, Německa, Itálie, Anglie a spousty dalších zemí na tyto podniky přijíždějí s pocity výrazných favoritů. Naši jezdci jim ale předvedli, že je nutné počítat i se závodníky z České republiky. Bylo tam i několik českých týmů, ale mezi nimi jsme patřili mezi nejrychlejší,“ neskrýval dobré pocity z polské mise šéf mostecké stáje a trenér jezdců Ivan Houzák.

Každý závodní víkend je náročný, ale tady to bylo pochopitelně o poznání těžší, třeba i proto, že polskou trať naši piloti neznají tak detailně jako domácí dráhy. Na nich chceme ve druhé polovičce letošní sezóny v mistrovských i pohárových závodech bojovat o další body a v celkovém umístění v jednotlivých třídách uspět co nejlépe. Nezakrýváme, že myslíme na nejvyšší příčky,“ uzavřel trenér.


(18.7. 2011)

 

Fotogalerie

Motokárový HKC bodoval na ME v Polsku

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu