Vyhledávání

Na závodě Red Bull Kart Fight se představili i jezdci Pragy

Na závodě Red Bull Kart Fight se představili i jezdci Pragy

Red Bull Kart Fight.


Před výstavištěm, kde probíhala výstava Preformance Racing Industry, se jel velmi zajímavý a oblíbený závod Red Bull Kart Fight. Tento závod se jel s motory Rotax a kvalifikace, prefinále a finále proběhlo v jeden den. Pořadatelé měli vše velice dobře připravené a bylo i jednotné zázemí v jednom obrovském stanu pro všechny jezdce. Časový harmonogram nedovoloval příliš experimentů a závodníci se neodchylovali příliš od základního nastavení.

PRAGA měla v kategorii Karters Division, kde startovalo mnoho špičkových továrních pilotů, dvě želízka v ohni, Bas Lammerse a Ben Coopra. Kvalifikace se vyvíjela pro Pragu dobře a Bas Lammers si vybojoval 2. místo. V prefinále se posunul ještě dopředu a tedy do finále startoval z pole position. Až do poloviny závodu neustále zvyšoval náskok, pak se ale při nájezdu na cílovou rovinku dotkl bariéry a závod nedokončil. Stupně pro vítěze v Karters Division zachránil pro Pragu Ben Cooper, který dojel na skvělém 2. místě.

Prvních osm jezdců z Kart Division postupovalo do závodu All Stars, kde závodili zejména hvězdy amerických sérií IndyCars a Nascar. Motokáristé zde startovali ze zadních řad. Čerstvý Pragovák Ben Cooper z 16. místa. Během závodu byl suverénní a prokousal se až na třetí místo, na kterém i dojel prestižní závod.

Piloti vyzdvihovali chování podvozku PRAGA Dragon s tvrdšími pneumatikami. Ocenili, že PRAGA připravovala a testovala nové homologace nejen pro kategorie KZ a KF, ale věnovala přípravu i Rotaxům a různým pneumatikám a díky tomu podvozky dávají špičkové výkony i v základním nastavení.

 Sandra ŠándorováPR

 

Fotogalerie

Na závodě Red Bull Kart Fight se představili i jezdci Pragy

foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu