Vyhledávání

Pavel Machulda si v neděli vyjel zlato v Carbonia Cupu

Pavel Machulda si vyjel zlato v Carbonia Cupu

Na Autodromu Most se v neděli konal tradiční amatérský závodní den pod názvem Carbonia Cup a mostecký HKC Racing Team do něj v kategorii formulí nasadil hned dvě želízka. Pavel Machulda byl nejrychlejší v obou kvalifikacích a bez obtíží zvítězil i v devítikolovém závodě. Teprve čtrnáctiletý Jan Ošmera dojel čtvrtý.

Mostecká stáj se zabývá především hledáním a výchovou mladých talentů a v posledních letech se soustředila hlavně na motokáry. „Malí motokáristé se ale postupně dostávají do fáze, kdy chtějí přestoupit výše a školní formule s motory o obsahu do 1400 kubíků jsou k tomu ideálním nářadím. Honza Ošmera potvrzuje, že ta nastoupená cesta je správná,“ vysvětlil majitel týmu Ivan Houzák.

Pavel Machulda na formuli Tomis 04 s motocyklovým motorem Kawasaki předvedl velice vyrovnané výkony a vyhrál naprosto zaslouženě. Pro srovnání dosahoval časů, které se v Mostě běžně jezdí při mistrovských závodech Národní formule v Divizi 3. Když se jezdec loni účastnil na mosteckém okruhu podobného závodu pod názvem Triola Cup, dosáhl na třetí příčku, letos tedy přesvědčil, že jezdecky roste. „Já ale závodění beru hlavně jako zábavu a odreagování. Nemám žádné přehnané ambice. Dneska jsem si to báječně užil i za cenu, že se teď cítím docela unavený. Formule je hodně náročná na fyzičku, člověk musí čelit velkému přetížení a trpí taky svaly na rukou, protože o posilovači řízení si můžeme nechat jen zdát. Ale rozhodně to stálo za to,“ líčil po závodě Machulda.

Mostecký tým tak o sobě dal opět vědět a jeho šéf už má detailně naplánovanou celou sezónu, která právě začíná. „Budeme objíždět motokárová klání nejen u nás, ale i v zahraničí. Speciálně Honza Ošmera se chystá dokonce do Itálie na mistrovství světa, kde bude obrovská konkurence. Ale lehké to není ani v domácích šampionátech. Motokáry jsou hodně populární a všechny třídy jsou bohatě obsazené. Čeká nás tedy Sosnová u České Lípy, Vysoké Mýto, Písek i Cheb. Tam všude se letos motokárové závody konají. Ti nejmenší jezdci v kategoriích padesátek a šedesátek se postupně zlepšují a zrychlují a brzy se otrkají, protože motokáry jsou hodně kontaktní závodění. Kluci se brzy propracovávají dopředu a zpravidla se držíme v první půlce startovního pole, často i v první desítce. I letošní sezóna bude nabitá a náročná. Myslím ale, že jsme ji zahájili docela úspěšně,“ řekl ještě Houzák v narážce na nedělní zlato.
(10.4. 2011)

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu