Vyhledávání

Po skvělém výkonu vyhrál Václav Fejfar závod ME v lotyšské Bausce !

Po skvělém výkonu vyhrál Václav Fejfar závod ME v lotyšské Bausce !
Po skvělém výkonu vyhrál Václav Fejfar v Bausce

Vynikající výkon podal ve třetím závodě Mistrovství Evropy v autokrosu v lotyšské Bausce Václav Fejfar. Jeho finálová jízda a souboj s největšími soupeři o titul zvedly diváky ze sedadel přeplněné tribuny. Za předjetí Tamáse Káraie sklidil velký potlesk. Byla to z celého dne nejnapínavější finálová jízda. Start divize cestovních vozů se opakoval a v první zatáčce vyvezl Tamás Kárai Václava Fejfara do hluboké stopy a toho využil i Pleskovas.

Již během tohoto kola však „přespurtoval“ Fejfar stíhací jízdou Pleskovase a dotáhl se těsně na maďarského závodníka. Zkoušel ho předjíždět na různých místech, ale nakonec se to povedlo až v předposledním kole při nájezdu na skok do cílové rovinky. Ten skvělý manévr mistra volantu vůbec nečekal. Doslova zdrcený Kárai pak za svými zády neudržel ani domácího Pleskovase a dojel až třetí. Na stupních vítězů se mu draly do očí slzy zklamání, zatímco lužanský jezdec si vítězství hodně užíval. Václav Fejfar vyhrál ve své kategorii Touring Autocross v Bausce téměř vše, co se dalo – oba měřené tréninky, tři jízdy, finále, zajel nejrychlejší kolo a druhou jízdou utvořil časem 3:02,4 minuty traťový rekord plechových aut na zdejší trati. V absolutním pořadí byl v jízdách třetí, když ho porazili pouze Stubbe a Szabo s buginami o téměř 400 kg lehčími...

Je to již jedenadvacáté Fejfarovo vítězství v závodě Mistrovství Evropy.

„Přestože jsme měli vůz dobře připravený, vyskytly se určité problémy, které omezily výkon motoru. Mechanici situaci řešili před každou jízdou a i díky jim se mi podařilo zopakovat vítězství z loňského roku. Patří jim za to velký dík, stejně jako Jindrovi Křístkovi, který mi připravil výborné tlumiče Protlum a nastavil je na režim zdejší trati. Všem moc děkuji,“ dodává spokojený jezdec, který se tak dostal do čela Mistrovství Evropy v divizi Touring Autocross s jedenapadesáti body. Druhý je zatím Kárai se 43 body a třetí.Vam Kuringe a také Koršunov se čtyřiceti body.

V Bausce sledovalo v neděli závody patnáct tisíc diváků, vedle Fejfara i vítězného Musila v divizi Buggy 1600, Roučku v Junior buggy a druhého Turka v Super buggy. Hned následující víkend se jede čtvrtý závode v německé Seelowu.

 

 

 
Foto1: Fejfarova skvělá jízda
Foto2: Štastný vítěz Václav Fejfar
 
                                                                                         Text a foto: Pavel Vydra
 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu