Vyhledávání

Renault Magnum - kamion stáje Renault Sport F1

Renault Magnum - kamion stáje Renault Sport F1

V průběhu sezóny 2012 má závodní stáj Renault Sport F1 znovu k dispozici flotilu šestatřiceti kamionů Renault Magnum o výkonu 520 k sloužících k zajišťování jejích vlastních logistických operací a pro obsluhu dalších třech stájí využívajících motory Renault - Red Bull Racing, držitele titulu světového šampiona, Lotus F1 Team a Caterham F1 Team. V průběhu celé sezóny tato vozidla přepravují monoposty, motory a náhradní díly nebo slouží jako technická podpora pro setkání týmů či stravování.

Společnost Renault Trucks a stáj Renault Sport F1 spolupracují již více než 10 let. V každé nové sezóně je výrobci motorů k dispozici flotila vozidel Magnum nejnovější generace. V roce 2012 dostala stáj Renault Sport F1 šestatřicet vozidel Magnum. Šest z nich je opatřeno oficiálními barvami výrobce motorů. Ostatní vozidla jsou určena pro zajišťování logistiky a propagace tří největších stájí využívajících motory Renault RS27. Stáj Red Bull Racing, držitel titulu světového šampiona, tak využívá osmi vozidel Magnum, stáj Lotus F1 Team tří a stáj Caterham F1 Team devíti vozidel Magnum. Proč právě Magnum? Jean-François Caubet, generální ředitel stáje Renault Sport F1, zdůrazňuje: „Díky naší spolupráci se společností Renault Trucks máme k dispozici spolehlivá vozidla vybavená špičkovou technologií, která dokonale odpovídají našim potřebám pro pokrytí evropských kol šampionátu...“

V případě samotných vozidel jde o tahače Renault Magnum 4x2 o výkonu 520 k a celkové hmotnosti 19 tun s veškerou výbavou a v provedení „Excellence“. Kabina řidiče je vybavena chladničkou, rádiem s přehráváním CD a MP3 s Bluetooth a inteligentním regulátorem rychlosti (soft cruise control). Řidiči jsou navigováni pomocí NavTruck, zařízení GPS určeného speciálně pro těžká nákladní vozidla a vyvinutého společností Renault Trucks, které je dostupné pro iPhone či Android.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu