Vyhledávání

V letošním roce bude motokárista Forman pokračovat v týmu MS kart

V letošním roce bude motokárista Forman pokračovat v týmu MS kart

Motokárista Jiří Forman v roce 2012

Osmnáctiletý Jiří Forman získal na podzim roku 2011 už svůj třetí titul mistra ČR v závodech motokár, když zvítězil ve třídě Rotax Max Senior a úspěšnou sezónu nakonec završil vynikajícími výsledky v zahraničních soutěžích - 5. místem v mistrovství světa jezdců do 18 let (CIK-FIA U-18, Sarno - Itálie, 6. 11. 2011) a 7. místem ve světovém finale Grand Finals Rotax Max (Al Ain, Spojené Arbské Emiráty, 26.11.2011).

V letošním roce bude Forman pokračovat tradičně v týmu MS kart. Po několika letech se opět objeví na okruzích v motokárách jako jezdec s anglickou licencí. Pojede několik závodů anglického mistrovství Super 1 v kategorii Rotax Senior Max. Vedle toho bude pokračovat v seriálu Rotax Euro Challenge. Závody této serie začínají v belgickém Genku (28.3.), pokračují v německém Wackersdorfu (13.5.), dánském Kristlandstadu (29.6.) a vyvrcholí ve francouzkém Salbris (16.9.). Tomu všemu ale předchází závody Rotax Winter Cupu, které se konají už za měsíc (12.2.) ve španělském Campillos a kterými Jiří Forman letošní sezónu zahájí. Ambicí týmu i jezdce pro letošní rok je dojíždět v Anglii i v závodech Rotax Euro Challenge 2012 do 5. místa.

V českém šampionátu se Jiří Forman asi neobjeví. "Vše záleží na tom, jestli bude povolen start jezdcům s jinými, než českými licencemi. Ale i kdyby to povoleno bylo, český šampionát bych jel pouze jako přípravu na závody zahraniční a vzhledem k termínům asi ne celý." dodává k letošnímu programu závodů Jiří Forman.

Hlavním směrem jsou tedy pro rok 2012 závody na motokárových okruzích. Vedle toho by měl Jiří Forman získávat první hlubší zkušenosti ve formulích, v některém z anglických týmů. O konzultace a spolupráci pro tento směr rozvoje mladého jezdce byl požádán i známý odborník v oblasti závodů F 1, pan Pavel Turek. Pokud to časové vytížení dané hlavním programem pro rok 2012 dovolí, zapojí se Jiří Forman možná také do některého ze závodů mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích, divize 4. Jednání v tomto směru probíhají s týmem BRT, kde by měl Jiří v jarních měsících testovat vůz AUDI A4 ST.PR

 

Fotogalerie

Jiří Forman ve Vysokém Mýtě, říjen 2010, foto týmu

jezdec se stal motokárovým mistrem

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu