Vyhledávání

Václav Fejfar splnil stanovený cíl : v Seelowu vybojoval další evropskou medaili !

Václav Fejfar si stanovený cíl v Seelowu splnil

A dodejme, že to nebylo vůbec jednoduché. I když se od pátečního poledne vše vyvíjelo podle jezdcových představ, nejdramatičtější bylo finále. Čtvrtý závod Mistrovství Evropy v autokrosu již leccos napověděl o největších kandidátech na mistrovské tituly.

„Podařilo se mi vyhrát první měřený trénink, ale ozvala se převodovka, a tak jsme druhý nejeli a radši se věnovali převodovce. První i druhou jízdu se nám taky podařilo vyhrát, a tak jsem třetí nejel opět s cílem šetřit techniku“.

A Vašek obě jízdy vyhrál s velkým náskokem (druhou téměř o půl kola). Znovu se však ozvala převodovka. Kárai třetí jízdu absolvoval a tím si vybíral „pole position“. Háček však byl úplně jinde:

„Po startu mi to odjelo, dal jsem dvojku, řadím trojku... a nic. Převodovka znovu selhala, a tak jsem zkusil na další rovince dát čtyřku, ale ani ta tam nešla. Celé finále jsem odjel pouze na druhý rychlostní stupeň, takže výsledné druhé místo vteřinu na Káraiem, beru jako úspěch,“ dodává vedoucí jezdec divize cestovních aut.

Fejfar se hodně snažil, dokonce maďarského jezdce dojížděl v technických pasážích, ale na rovince mu Kárai vždy o kousek ujel. S jedním převodovým stupněm se finále prostě vyhrát nedá. Fejfar je po čtyřech závodech v čele ME v divizi Touring Autocross, když už má na svém kontě 68 bodu. Druhý Kárai jich nasbíral 64 a třetí je s 51 body zatím Koršunov, další český jezdec Brožek je šestý. Kuriozitou je, že po dojezdu do cíle muset Fejfar nechat doběhnout motor a uchladit namáhanou spojku a pořadatelé vyhlásili stupně bez něj... Takže ovace si vychutnal teprve na večerním vyhlášení.

O víkendu by se měl Václav Fejfar představit se svým vozem na výstavě sportovních vozů v Brně, kde bude součástí i autogramiáda. Poté se již bude soustředit na závěrečný závod první poloviny letošního ME, který se odehraje opět v Německu, tentokrát čtyřicet kilometrů od hranic, v Matschenbergu. O týden později se již autokrosová elita sejde ve Štikovské rokli u Nové Paky.

Pavel Vydra

 


Foto: Fejfar vyhrál s přehledem dvě jízdy
Foto2: Další pohár do lužanské sbírky

Foto Michaela Havlová

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu