Vyhledávání

Vyhlášení evropských šampionů v autokrosu a rallykrosu v Rize i s českou účastí.

Vyhlášení evropských šampionů v autokrosu a rallykrosu v Rize i s českou účastí.

Vyhlášení evropských šampionů v autokrosu a rallykrosu proběhlo v Rize.

Velice důstojně se s loňskou sezónou v autokrosu a rallykrosu rozloučili při vyhlašování tří nejlepších jezdců ve všech kategoriích off roadových sportů. Lotyšská Riga, která leží necelých padesát kilometrů od závodiště Musa v Bausce, přivítala celou autokrosovou a rallykrosovou elitu. Více jak dvě stě pozvaných hostů se sešlo v sobotu 14. ledna v Park hotelu Maritim nedaleko řeky Daugavy.

Riga je staré přístavní město s bohatou historickou minulostí a kulturou. Je též také nazýváno, podobně jako Praha, městem stovky věží. Již od dopoledne se ve zdejším kongresovém sále konaly odborné semináře off roadové komise FIA, který se zůčastnili i čeští zástupci v čele s ing. Radovanem Novákem a Ladislavem Tejchmanem. Odpoledne se již začali také sjíždět nejúspěšnější jezdci uplynulé sezóny. Pozváni byli stříbrný rallykrosař Roman Častoral, první tři jezdci Junior buggy Kubíček, Roučka a Formánek, druhý v kategorii Buggy 1600 Ondřej Musil, třetí v Super buggy Petr Turek a podruhé stříbrný v divizi Touring Autocross Václav Fejfar. A právě člen Autoklubu Nová Paka zvolil do třináctset kilometrů vzdálené Rigy dopravu autem.

Nakonec se to ukázalo jako praktický tah, neboť v jeho voze se vezly do České republiky všechny jezdecké trofeje. Ke zmíněným jezdcům přibyla i cena za vítězství České republiky v Poháru národů, kterou převzal předseda české offroadové komise Ladislav Tejchman. Václav Fejfar samozřejmě nezapomněl na zastávku na závodišti v Bausce, která mu přinesla v jeho dlouholeté kariéře nejeden úspěch, včetně tří vítězství a počet jeho startů na závodišti v Muse se již blíží dvacítce. Trať i tribuny byly pokryty zhruba patnácticentimetrovou vrstvou sněhu.

Organizátoři připravili včetně doprovodného programu jezdcům důstojné vyhlášení, po kterém proběhla řada neformálních setkání a rozhovorů. Záštitu nad akcí převzal prezident lotyšského autoklubu Janis Naglis. V letošní sezóně čeká na autokrosaře v ME devět závodů. První startuje počátkem května ve Francii. Do České republiky se nejlepší evropští jezdci sjedou tradičně do Nové Paky a Přerova.Foto1: Tři nejúspěšnější v divizi Touring Autocros (zleva) Koršunov, Kárai a Fejfar
Foto2: Česká republika vyhrála v autokrosu Trofej národů- cenu převzal Ladislav Tejchman

Foto3: Václav Fejfar na závodišti v Bausce


Text a foto: Pavel Vydra

 

Fotogalerie

Vyhlášení evropských šampionů v autokrosu a rallykrosu 2012 v Rize.

foto Pavel Vydra

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu