Moto
GP MAXXIS
14.3.2008 - Ve švédském Östersundu bude o tomto víkendu zahájen nový ročník mistrovství světa v enduru. Na startu osmidílného seriálu budou i dva české týmy - KBS ÚSMK Unhošť doplní pražský Sportovní klub Městské policie KTM Sette. Celkem by se tam v mistrovství mělo představit pět českých enduristů.
Velmi slibně rozjetý víkend skončil tak, že by ho Kuba Smrž nejraději ze své mysli co nejrychleji vymazal
2.3.2008 - V ranním warm upu skončil čtrnáctý a svět v té době ještě vypadal zcela normálně. Barevně a plný slunce, které nad australský závodištěm Phillip Island svítilo. Pak však štěstěna odvrátila svou tvář.
Kuba Smrž se „zastřeloval“ mezi elitními střelci v MS Superbiků a dvakrát v katarské poušti trefil desítku
24.2.2008 - První superbikové závody sezóny 2008 se musely svoji dramatičností v obou jízdách motocyklovému fanouškovi rozhodně líbit, obzvláště pak když do přehuštěné mlýnice přispěl i pořádnou „troškou“ v podobě výborných výsledků český jezdec Kuba Smrž. V první jízdě v katarském Doha projel cílem desátý se odstupem 24 vteřin na vítěze. Ve druhé pak devátý a prvních 13 bodů ho tak v úvodu sezóny řadí na průběžnou devátou příčku celkové klasifikace, což možná čekal v tak nabité konkurenci asi jen málokdo.
Krok za krokem „dokráčel“ Kuba Smrž katarskou pouští k 12-té příčce na startovním roštu před úvodním závodem MS Superbiků 2008
23.2.2008 - O tom, že to rozhodně nebyla a ani v zítřejších dvou sobotních jízdách nebude, jednoduchá procházka, vypovídá jak pohled do startovní listiny nabité zvučnými jmény, tak i rozestupy, jenž jednotlivé jezdce na gridu dělí. Český jezdec skončil v první kvalifikační den na 16-tém místě a drobné problémy s elektronikou se podepsaly na tom, že mu tak od začátku schází potřebných pár desítek kilometrů.
Havrda – Brož racing team má za sebou první testování
21.2.2008 - Jiří Brož a Michal Filla se společně s mnoha dalšími předními jezdci české silnice zúčastnili testování na španělských okruzích v Almérii a Cartageně. Jiří Brož musel z pracovních důvodů vynechat první dva testovací dny, přesto jezdil velice slušné časy. Michal se první den věnoval pouze zajíždění své nové Yamahy YZF R6, v dalších dnech už se ale mohl soustředit na rychlejší a o hodně zábavnější jízdu.
Mistrovství světa superbiků s novým strojem Ducati Xerox
20.2.2008 - Stáj Ducati Xerox odhalila u příležitosti oficiálního představení motocyklu Ducati 1098 R, které se konalo koncem ledna na španělském okruhu Jerez de la Frontera, nový design stroje 1098 F08. Jeho součástí je i nové logo společnosti Xerox.
Intermoto do čtvrté světové sezóny
15.2.2008 - Již do své čtvrté sezóny v Mistrovství světa třídy Supersport se vydá královéhradecký motocyklový tým Intermoto Czech, který čeká příští týden první závod roku 2008.
Kuba Smrž letos poprvé testoval ve Valencii
22.1.2008 - První svezení na továrním motocyklu respektive na dvou továrních motocyklech Ducati 1098 R absolvoval Jihočech na závodišti ve Valencii. Nádherně slunečné počasí a teplota okolo 20 stupňů, co víc si může jezdec přát po zimní fyzické přípravě v posilovně k „rozježdění“.
Novinka : Středisko motocyklového sportu Automotodrom BRNO
22.1.2008 - Hlavní činností tohoto nově zřízeného střediska je zajištění základního informačního servisu a zprostředkování licenčního řízení jezdcům především v rámci jihomoravského regionu.
SHELL letos obnovuje své technické partnerství s DUCATI
18.1.2008 - jak s Ducati Corse v sérii MotoGP a WSBK, tak s divizí silničních motocyklů Ducati. Podpisem smlouvy se prodlužuje stávající kontrakt až do konce roku 2011.

