Okruhy
F1: Pilot Sebastian Vettel vítězem napínavého souboje v Barceloně
23.5.2011 - ve strhujícím závodě porazil Lewise Hamiltona ze stáje McLaren. Jejich duel, během kterého je zpravidla dělilo jen několik sekund, ukončil až šachovnicový praporek
Ve velkém finiši bojoval v GP2 v Barceloně Josef Král o mistrovský bod, ale soupeř jej sestřelil
22.5.2011 - Nehoda Krále vynesla na sedmé místo, načež mu první šestice jezdců začala ujíždět. To ale proto, že si šetřil pneumatiky na závěrečnou část závodu. A přesně to se stalo: v poslední třetině sprintu začal Král zajíždět o vteřinu až dvě rychlejší časy než soupeři před ním. Pro pilota Ardenu tak nebyl problém dojet Stefana Colettiho, ale poté došlo k další nehodě
Tomáš Pekař ve druhém závodu na Slovakiaringu slavil své první zlato !
22.5.2011 - Prvních osm jezdců z úvodní jízdy si na roštu vyměnilo pořadí, octavie Patrika Nemce tak stála na pole position, Petr Fulín s Tomášem Pekařem naopak až ve čtvrté řadě. Jenže to byla právě tato dvojce, která už v úvodním kole začala udávat tempo a předvedla strhující představení. Po osmi kolech Petr Fulín poprvé letos v EEC kapituloval a Tomáš Pekař si dojel s octavií pro vůbec první pohárové vítězství.
Petr Fulín v závodu na Slovakiaringu znovu všem ujel
22.5.2011 - Po třech kolech se začínalo znovu. Petr Fulín, který už první start zvládl perfektně a ujal se vedení následován Tomášem Pekařem. Plzeňský jezdec po té, co safety car opustil trať, nasadil ostré tempo a kolo co kolo se Pekařovi vzdaloval. „Užil jsem si to, i když tentokrát to bylo výrazně jednodušší než před tím na Hockenheimu. Restart po safety caru se mi takticky hodně povedl a získal jsem rázem na soupeře velký náskok“, poznamenal v cíli Petr Fulín
Na mosteckém autodromu se neproháněly závodní speciály, ale těžká technika
22.5.2011 - Na místech, kde nebyla vozovka stoprocentně v pořádku a kde by tak mohlo dojít k případným nebezpečným pádům a následně zranění, se za pomoci těžkých strojů odstranil nekvalitní kus tratě a následně byl položen nový kvalitnější povrch.
DTM na německém Lausitzringu na dohled, ale v termínu WTCC v Brně
22.5.2011 - Závod DTM na německém Lausitzringu se blíží a pojede se již v půlce června. Uvedený německý okruh se nachází zhruba dve hodinky od českých hranic, takže závod je celkem pro našince dostupný.
Do nejlepší desítky v cíli hlavního závodu GP2 v Barceloně se probojoval i Josef Král
21.5.2011 - GP2 je juniorka formule 1 a závodí v ní 26 potenciálně nejlepších juniorských pilotů na světě. Desáté místo v cíli je tedy velmi dobrým výsledkem. My ale míříme výše, a tak s výsledkem nemůžeme být úplně spokojeni.“
F1: Měkká pneumatika PZero Žlutá získala v Barceloně pátou pole position v řadě
21.5.2011 - Měkká pneumatika Pirelli PZero Žlutá získala pátou pole position v řadě. Stalo se tak díky oslnivému času v hodnotě 1:20.981, který zajel Mark Webber z Red Bullu. Ten o dvě desetiny sekundy porazil svého týmového kolegu Sebastiana Vettela. Jedná se o první Webberovu pole position od Velké ceny Belgie loni v srpnu.
Brno nyní čeká FIA WTCC a také Superbike World Championship
21.5.2011 - Pořadatele příjemně šokovaly nabité tribuny. Skvělé souboje pod azurově vymalovanou oblohou publikum doslova elektrizovaly, takže není důvod, aby diváci svůj aplaus v polovině letošního července nezopakovali. PS: a protože tribuny byly vloni při WTCC nabité a závody se vydařily, proto vedení MO rozhodlo, že se letos jedou naposledy... Aha.....
Vzpomínka na chudě obsazenou Jarní cenu Masarykova okruhu 2011: ohlasy atd
21.5.2011 - šampionát se nyní přesune na další okruhy, do Brna se vrátí na podzim. A to už by mělo být na trati znovu plno. „Při Podzimní ceně Masarykova okruhu by se situace s malým počtem jezdců už neměla opakovat, podnik je totiž součástí středoevropského šampionátu

